Unofficial Results Tuesday, November 6, 2018
Results for Selected Precincts in Hennepin County
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Jim Newberger | 0 | 0.00% | |
Amy Klobuchar | 0 | 0.00% | |
Dennis Schuller | 0 | 0.00% | |
Paula M Overby | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Karin Housley | 0 | 0.00% | |
Tina Smith | 0 | 0.00% | |
Sarah Wellington | 0 | 0.00% | |
Jerry Trooien | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Erik Paulsen | 0 | 0.00% | |
Dean Phillips | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Ellen Cousins | 0 | 0.00% | |
Laurie Pryor | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Jeff Johnson and Donna Bergstrom | 0 | 0.00% | |
Tim Walz and Peggy Flanagan | 0 | 0.00% | |
Chris Wright and Judith Schwartzbacker | 0 | 0.00% | |
Josh Welter and Mary O'Connor | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
John Howe | 0 | 0.00% | |
Steve Simon | 0 | 0.00% | |
William Denney | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Pam Myhra | 0 | 0.00% | |
Julie Blaha | 0 | 0.00% | |
Michael Ford | 0 | 0.00% | |
Chris Dock | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Doug Wardlow | 0 | 0.00% | |
Keith Ellison | 0 | 0.00% | |
Noah M. Johnson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Dave Hutch | 0 | 0.00% | |
Rich Stanek | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Mark Haase | 0 | 0.00% | |
Michael Freeman | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Balakrishna Chintaginjala | 0 | 0.00% | |
Elise Ryan | 0 | 0.00% | |
Denny Laufenburger | 0 | 0.00% | |
TJ Hart | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Dan Campion | 0 | 0.00% | |
Julia Coleman | 0 | 0.00% | |
Bob Ayotte | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Sue Ellen Toppings | 0 | 0.00% | |
Lauren Crandall | 0 | 0.00% | |
Fadumo A Hassan | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Lorie Skjerven Gildea | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Barry Anderson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Michelle MacDonald | 0 | 0.00% | |
Margaret Chutich | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Anne McKeig | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Anthony L. Brown | 0 | 0.00% | |
Lucinda Ellen Jesson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Tracy Smith | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Renee L. Worke | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Jill Flaskamp Halbrooks | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Diane Bratvold | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
James B. Florey | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Francis Magill | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Thomas J. Conley | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
David Piper | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Lisa K. Janzen | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Michael Burns | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Philip Carruthers | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Shereen Askalani | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Elizabeth V. Cutter | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
M. Jacqueline Regis | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Jamie L. Anderson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Lois R Conroy | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Mary R. Vasaly | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Mark Kappelhoff | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Nelson L. Peralta | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Bruce A. Peterson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Charlene Hatcher | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Christian Sande | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Patrick Robben | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |