Unofficial Results Tuesday, November 8, 2016
Results for Selected Precincts in Clay County
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Donald J. Trump and Michael R. Pence | 2 | 100.00% | |
Hillary Clinton and Tim Kaine | 0 | 0.00% | |
Darrell Castle and Scott Bradley | 0 | 0.00% | |
Dan R. Vacek and Mark Elworth, Jr. | 0 | 0.00% | |
Alyson Kennedy and Osborne Hart | 0 | 0.00% | |
Jill Stein and Howie Hawkins | 0 | 0.00% | |
"Rocky" Roque De La Fuente and Michael Steinberg | 0 | 0.00% | |
Evan McMullin and Nathan Johnson | 0 | 0.00% | |
Gary Johnson and William Weld | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Dave Hughes | 0 | 0.00% | |
Collin Peterson | 2 | 100.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
James Leiman | 2 | 100.00% | |
Kent Eken | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Jordan Idso | 2 | 100.00% | |
Ben Lien | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
YES | 0 | 0.00% | |
NO | 2 | 100.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Richard Menholt | 2 | 100.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Carol J. Schoff | 2 | 100.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Joel Hildebrandt | 2 | 100.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Matt Valan | 0 | 0.00% | |
Scott Steffes | 1 | 20.00% | |
Melissa Burgard | 0 | 0.00% | |
Cassidy Bjorklund | 0 | 0.00% | |
Scott Kostohryz | 1 | 20.00% | |
David Marquardt | 2 | 40.00% | |
Bert Chamberlain | 1 | 20.00% | |
Cherie L. Clark | 0 | 0.00% | |
Tina Walker | 0 | 0.00% | |
Ruel C. Johnson | 0 | 0.00% | |
Keith Vogt | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
YES | 0 | 0.00% | |
NO | 2 | 100.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Natalie Hudson | 1 | 100.00% | |
Michelle L. MacDonald | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Louise Dovre Bjorkman | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Denise D. Reilly | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Michelle A. Larkin | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Randolph W. Peterson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Larry Stauber Jr. | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Peter M. Reyes, Jr. | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Matthew E. Johnson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Heidi Schellhas | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Francis Connolly | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Daniel A. Benson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Michael Fritz | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Sally Ireland Robertson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
John H. Scherer | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |
Party | Candidate | Totals | Percent |
---|---|---|---|
Douglas P. Anderson | 0 | 0.00% | |
WRITE-IN** | 0 | 0.00% |